Eğik ekran teknolojisi hangi alanlarda kullanılır faydaları nelerdir?

Eğik ekran teknolojisi hangi alanlarda kullanılır faydaları nelerdir hangi ürünlerde kullanılır kısaca açıklayalım. Eğik ekran bildiğiniz düz ekranların fiziksel boyutlarının değiştirilerek kullanılması halidir. Günümüzde birçok bilgisayar ve televizyonda bu teknolojinin kullanıldığını görmekteyiz.

Bu ekranın hangi teknoloji alanlarında nasıl ürünlerde kullanıldığını birlikte öğrenelim. Aslında bunu üç sınıfta inceleyebiliriz.

Telefonlar
Bilgisayarlar
Televizyonlar

Eğik ekranın faydalarının başında net ve gözü yormayan bir görüntü gelmektedir. Göz sağlığı için inanılmaz faydaları vardır. Normal ekranlar daha yüksek ışıma yaparken insanın gözlerinin bozulmasına neden olurlar. Eğik ekranlarda ise bu oran çok daha düşüktür.

Günümüzdeki bazı ürünlerde henüz yeni yeni görülen bu teknoloji bazı alanlarda şu şekilde kullanılır. Örneğin bir dokuma makinesinde usta ürünün dokunuşunu takip ederken eğik ekranlı bir bilgisayar monitörü kullanılır. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde işini takip edebilmektedir.

Aklıma gelen bilgiler bunlar arkadaşlar eklemek istediğiniz eğik ekran teknolojisi faydalarını lütfen yorum yaparak söyleyiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.