Ekmek israfı ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda ekmek israfı ile ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz. Ekmek en temel besin maddelerinden biridir. Ekmek bir nimet olup insanların beslenme ihtiyacını karşılayan her öğünde yediğimiz bir besin maddesidir.

Günümüzde tüketilen ekmek o kadar fazlalaştı ki bunun bir kısmı israf edilip çöpe gitmektedir. Ekmeğin değerini , kıymetini bilmeden çöpe gitmesi ne kadar üzüntü verici bir durum. O ekmeği israf etmek yerine bir lokma yiyeceğe muhtaç olan insanları düşünmek gerekir. Bir parça ekmek , bir yudum su diye ağlayan çocukları hatırlamak gerekir.

Ülkemizde ekmek israfını önlemek amaçlı çeşitli kampanyalar yapılmaktadır. En dikkat çeken örnek ise bayatlayan ekmekleri fırıncılar geri alıp yerine taze ekmek vermesi gerçekten çok güzel bir olaydır.

Ekmeği israf edip çöpe atmak yerine farklı şeyler düşünülebilir. Örneğin sokakta yaşayan köpeklere yada hayvan barınaklarına bırakılabilir.

Ne olursa olsun ekmeğimizi israf etmemeye özen gösterilmesi gerekir. Çünkü bugün var olan bir lokma ekmeğin yarın olmadığı bir ülkede yaşıyor olabiliriz. Onun için ekmek alırken tüketebileceğimiz kadar satın almaya özen gösterilmesi gerekir.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.