Elektriğin kesildiği bir gününüz nasıl geçer?

Merak  ettiğimiz bir günü aslında yakın zamanda yaşadık. Elektriklerin kesildiği bir gününüz nasıl geçer sorusuna yakın zamanda cevap alsakta biler neler yaptığımızı hiç paylaşmadık. O gün tüm Türkiye’de elektrikler gittiğinde herkes büyük bir şok yaşamıştı.

Ancak biz çocuklar için bulunmaz bir fırsat oldu. Tüm çocuklar sokaklar ve parklarda oyunlar oynuyor ve eğleniyordu. Sokaklar cıvıl cıvıl olmuş insanlar birbirleriyle sohbet ediyordu. Elektrik varken insanlar evlerinde ya televizyon izliyor yada ellerindeki telefonlarla vakit geçiriyorlardı.

Aslında bu kesinti sosyal yaşamın önemi açısında çok iyi olmuştu. İnsanlar uzun zamandır sohbet etmediklerini fark ettiler ve birbirleriyle saatlerce sohbet ettiler. Bizde mahalledeki arkadaşlarım ile birlikte parkta neşe dolu dakikalar geçirdik.

Akşam olduğunda ise evde eğlence hala sürüyordu. Babamın aldığı mumlar evin her köşesine konulmuş ve aydınlatma sağlanmıştı. Mum ışığında yediğimiz akşam yemeği sonrasında annem ve babam eski günlerini, köyde geçirdikleri elektriksiz günleri anlattı. Hep böyle mum ışığında oturduklarını ve gölge oyunu oynadıklarını dile getirdiler.

Bize de oyunları öğrettiler ve hep beraber oynadık. Aslında çokta zevkli bir gün geçirdim. Ancak ülkemiz için sıkıntılı olduğu için elektrik kesilmesini istemiyorum. Bu bize iyi bir ders olmalı ve sosyal yaşama geri dönmeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.