Elektrik teknisyeni nasıl giyinmelidir neden?

Bu yazımızda elektrik işiyle uğraşan teknisyenlerin ne giymeleri gerektiği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Elektrikçilik yada diğer adıyla elektrik teknisyenliği hepimizin bildiği üzere oldukça dikkat ve tedbir isteyen bir meslektir. Bir anlık dalgınlık bile insanın hayatına mal olabilecek durumlara yol açabilir. Bu mesleği yapan kişiler her zaman dikkatli olmak zorundadır.

Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de giyilmesi gereken kıyafetler vardır. Nasıl bir memur işe giderken takım elbise giymek zorundaysa da elektrik teknisyeninin de giymesi gereken kıyafetler ve ayakkabılar vardır. Bunları kısaca tanıtıp ne işe yaradığını anlatalım.

Öncelikle rahat ve kullanabileceği bir çok cebi olan tulum şeklinde kıyafetler giymelidir. Yüksek yerlerde çalışmak zorunda kaldığı durumlarda başına koruyucu kask ve emniyet kemeri takmalıdır.

Ayakkabı olarakta elektrik akımına karşı dayanıklı ayakkabılar giyerler. Bu ayakkabılar sayesinde elektrik çarpılma riskini bir az olsun azaltmış olurlar. Ayrıca yüksek gerilim hatlarında yada enerji altında çalışan teknisyenler elektrik akımına dayanıklı eldiven kullanırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.