Eli Ayağı Dolaşmak Öykü Kompozisyon

Bu yazımızda eli ayağı dolaşmak deyimi ile ilgili kompozisyon öykümüzü bulabilirsiniz. Bu deyimle anlatılmak istenilen öykülenerek hikaye haline getirilmiştir. Şimdi geçelim öykümüze. Ferit hafta sonunu iple çekiyordu. Ailesi ile birlikte yemyeşil ormanlara pikniğe gidecek olan Ferit burada kuşlar ve çiçeklerin hayalini kuruyordu.

Neyse ki günlerden Cuma ve okul iki gün tatil olacaktı. Akşamı güçlükle yapan Ferit eve adeta koşarak gitti. Üstünü değiştirip elini yüzünü yıkayan Ferit yemeğini yedikten hemen sonra biran önce sabahın olması için uyudu. Tüm hazırlıklar yapılmıştı. Sabahın olmasıyla erkenden kalkan Ferit annesi ve babasının hazırlıklarını bitirdiğini görünce çok mutlu oldu. Futbol topunu yanına alan Ferit doğruca ormanın yolunu tuttu. Çok güzeldi yemyeşil ağaçlar çiçekler böcekler. Nihayet varabilmişlerdi.

Annesi ve babası kahvaltılık birşeyler hazırlarken oda top oynuyordu. Birden topu ormana kaçtı. Ferit topun peşinden giderken annesi ve babasına haber vermemişti. Feriti yanlarında göremeyen anne ve babasının adeta eli ayağı dolaşmış ne yapacaklarını bilemiyorlardı. Ferit diye seslendi babası. Kısa bir bekleyişin ardından Ferit topuyla birlikte döndü. Aile mutlu bir piknikten sonra evine döndü.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.