Elinizde bir yetki / güç olsaydı insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşaması için neler yapardınız?

Keşke elimde sihirli bir değnek olsa da insanların güzel bir yaşam sürmeleri için bir şeyleri değiştirebilsem. O kadar çok şey var ki değişmesi gereken anlatmakla bitecek gibi değil. Bende masal kahramanları gibi süper güce sahip olsaydım ilk olarak çocukların mutlu olabileceği bir dünya yapmak isterdim.

Yada süper güce sahip olmaya gerek yok. Yetkili bir kişi olsaydım bunları yine yapabilirdim. Dünyayı çocukların mutlu olabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalar yapardım. Günümüzde çocukların mutsuz olmasına en büyük neden yaşadıkları sınav stresi. İlk olarak okullarda yapılan tüm sınavları ortadan kaldırmakla işe başlardım.

Yapacaklarımı sıralayacak olursam;

Sadece çocuklar için değil tüm insanlık için çalışmalar yapılması gerekli. Dünya üzerinde hala terör ve savaş var. Bunların her birinin nedeni bence doğal kaynakların eşit bir şekilde paylaşılmamasından kaynaklanıyor. Kim kendini daha güçlü olarak görüyorsa onlara sahip olmak istiyor ve savaşlar meydana geliyor. Bu kaynakları tüm dünyaya dağıtarak savaşlara son verirdim.

Süper güçlerim olsa paraya ihtiyacımız olmayabilirdi. Çünkü insanlar yaşamlarını sürdürmek için sürekli çalışmak zorundalar. Hayat çok pahalı ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için çalışmak zorundayız. Süper güçlerimi kullanarak isteyen herkesin her şeye sahip olmasını mutlaka sağlardım. İnsanlar böylece mutlu olurlardı.

Ama benim bu güç ve yetkileri kullanmam sonucunda çok mühim sonuçlar doğardı. Kimse elinde olan hiç bir şeyin kıymetini bilmez ve değersiz olurdu. Mutluluk bir zaman sonra yok olur ve yerine isteksizlik ve tembellik alırdı. Belki de dünya böyle daha güzel. Çünkü her şeyi kıymetini çok daha iyi anlıyoruz.

Yaşadığımız bu günde yapmamız gereken mutlaka elimizdekilerin kıymetini bilmek ve anı yaşamak olmalıdır. Böylece daha güzel bir yaşam sürebiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.