Elma kabukları ve çöp kutusu kelime guruplarının çağrışımları nelerdir

Elma kabukları ve çöp kutusu anahtar kelimeleri sizde ne gibi çağrışımlar oluşturur. Pratik düşünmek gerekli yediğimiz bir elma var ve biz bu elmayı yemeden önce kabuklarını soyduk. Çevremizde de bir çöp kutusu bulunuyor. Sizde nasıl bir düşünce oluşturdu. Elbette ki elma kabukları çöp kutusuna atılmalı.

Bu iki anahtar kelime grupları ile çöplerin çöp kutusuna atılması gerektiği ve çevre temizliğine vurgu yapılmaktadır. Bu anahtar kelime grupları yerine su şişesi ve geri dönüşüm kutusu da kullanılabilir. Elinizde bir su şişesi var ve çevrenizde geri dönüşüm kutusu bulunuyor. Suyunuzu içtiniz ve şişe elinizde kaldı. Siz bu şişeyi çöp kutusuna mı atardınız yoksa geri dönüşüm kutusuna mı atardınız. Elbette ki plastik şişenin yeniden kullanılması yada doğada çözünür hale getirilmesi amacıyla geri dönüşüm kutusuna atılmalıdır.
elma çöp
Bu gibi kelime grupları ile verilen soruların çözümleri ancak uygulamalı düşünce ile yapılabilir. İlerleyen dönemde bu şekilde verilen derslerinizde elinizdeki malzemeleri düşünün nasıl davranırdınız ne yapardınız. Kesinlikle doğru sonuca ulaşırsınız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.