Engelli Olsanız Ne Tür Çözüm Yolları Önerirdiniz

Eğer sizde herhangi bir uzulunuzdan engelli olsanız hayatta yaşamış olduğunuz zorluk ve sıkıntıları çözmek adına ne gibi çözüm önerileriniz olurdu. Şüphesiz hayat en çok onlar için zor. Bir insanın engelli olması türlü zorluklar ve sıkıntılarla karşılaşması demektir.

Yürüme engelli bir vatandaş tekerlekli sandalyesinde dolaşırken kaldırım ve atamaklar nedeniyle sürekli sorun yaşar. Ayrıca onlar için bir otobüse binmek bir işkence gibidir. Yürüme engelli bir vatandaşın çözüm önerileri mutlaka şunlar olacaktır. Onlar için otobüse binmelerini kolaylaştıracak asansör otobüse binmek ve kaldırımlarda tekerlekli sandalyelerin geçişi için noktalar oluşturmak.
engelli
Görme engelli bir vatandaş ise sokakta yürümek için sopası ve yollarda onların yürümesini sağlayacak sarı çizgiden faydalanır. Ne yazık ki bu çizginin ne anlama geldiğini bilmeyen bir toplum olduğumuz için üzerine araç parkedilmektedir. Görme engelli bir vatandaş herhalde bu çizgiler üzerine araç parkedilmemesini ister. Ayrıca kabartma yazıları okuyabilen görme engelli vatandaşlar bu şekilde levha ve tabela isteyebilirler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.