Erken kalkmak ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizler için erken kalkmak ile ilgili kompozisyon yazısı hazırladık. Sabahları erken uyanmaya, günün ağarmasıyla birlikte gözlerimizi açmaya erken kalkmak denir. Erken kalkan kişi güne zinde başlar, gün içinde yapılması gereken bütün işlerini zamanında bitirebilir.

Erken kalkan yol alır diye bir söz vardır gerçekten de öyledir. Sabah erken uyanınca yapılacak işler planlanır ve sırayla bitirilir hatta kişi kendine vakit ayırabilir. Fakat geç uyanan öğleye doğru kalkan kişi o gün içinde yapması gereken işlerini bitiremez pek çoğu yarım kalır. Örneğin iki çocuk annesi kadın sabah çocuklarını okula, eşini de işe yolladıktan sonra tekrar yatıp uyumuş öğleye kadar uyumuştur. Saat 12 de uyanan kadın gözlerini açmış birde bakmıştır ki öğle olmuş. Bütün işler onu beklemektedir. Mutfakta bulaşıklar, banyoda çamaşırlar. Akşama yemek hazırlaması gerekmektedir. Ve bunun gibi daha bir sürü iş. Nasıl yetiştireceğini düşünürken kara kara hata ettiğini anlar ve bir daha erken kalkmaya özen gösterir.

Onun için özel durumlar, istisnalar hariç güne erken başlamaya özen gösterilmelidir. Sabah güneşini seyrederken yapılan kahvaltıların bile daha lezzetli olduğunu fark edeceksiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.