Eski Yöntemlerlemi Hazırlanan Besinler İyidir Yoksa Yeni mi

Günümüzde birçok besini istediğimiz gün ve mevsimde bulmaktayız. Lakin geçmişte böyle değildi. Eski yöntemlerle korunan ve ambalajlanan besinler kısa süre dayanıp yok olmaktaydı. Anne ve babalarımız çok iyi bilirler ki eskiden bu kadar uzun saklanabilen besin ambalajları bulunmuyordu. Örneğin günümüzde market raflarında satılan yoğurt ve sütler haftalık hatta aylık olarak dayanabilmektedirler.

Peki eskiden böylemiydi. Eski usül hazırlanan besinler daha kısa süre içerisinde tüketilmeli ve tazeliğini kaybetmemeliydi. Bunun tek nedeni var ki bugünkü besinlerin uzun süre dayanması için içerisine çeşitli kimyasal maddeler katılmakta böylece raf ömrü uzatılmaktadır. Bu nedenle hiç şüphesiz eski yöntemlerle hazırlanan besinler yeni teknoloji ile üretilen besinlerden çok daha sağlıklı ve iyidir.
besin
Eskiden nenelerimizin yapmış olduğu ev yoğurtları yada yeni sağmış olduğu süt en fazla bir kaç gün dayanırdı. Fakat onun vermiş olduğu tat bugünkü ürünlerde asla olmadı. Doğadan saf ve temiz ürünler kullanan eski insanlar bugünkü insanlardan çok daha sağlıklıydı.

Günümüzde bu tarz işlem görmüş besinleri tüketen insan oğlu hiç şüphesiz çeşitli hastalıklara maruz kalmaktadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.