Etekleri zil çalmak deyimi ile ilgili hikaye

Etekleri zil çalmak deyimini birçok kez duymuşsunuzdur. Peki bu deyimin anlamı nedir ve bu deyimle ilgili bir hikaye dinlemek istermisiniz? Bu deyim mutluluk verici ve sevinçli bir durumu anlatmak için kullanılır. Etekleri zil çalıyordu denildiğinde karşımızdaki kişinin mutlu ve herşeyin yolunda gittiğini anlamamız gerekir. Bu yazımızda bulabileceğiniz başlıklar

Etekleri zil çalmak deyiminin anlamı

Etekleri zil çalmak deyimi mutluluk verici ve sevinçli bir durumu özetlemek için kullanılır. Örneğin bir sınavdan yüksek not alan öğrenci için etekleri zil çalıyordu denilebilir.

Etekleri zil çalmak hikaye

Fatma sınıfın en çalışkan öğrencilerinden biriydi. Yaklaşan seviye belirleme sınavı onda büyük bir heyecan yaratmıştı. Sınavdan nasıl bir not alacağını çok merak ediyor bir yandan da çok korkuyordu. Günler geçti ve sınav günü geldi. Fatma heyecanla sınava gireceği sınıfa girdi. Soru kitapları ve cevap anahtarları dağıtıldı. Fatma hızlıca soruları çözmeye başladı. Korktuğu kadar değildi sorular onun için çok kolaydı. Öyle ki sınavdan ilk çıkan bile o olmuştu.

Sınav çıkışı onu bekleyen ailesine sevinç içinde koştu. Fatma o kadar mutluydu ki sevinçten etekleri zil çalıyordu. Sınavdan çok iyi bir not alacağını şimdiden öğrenmişti.

(3) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.