Etüt nedir etüt çalışmaları neden yapılmalıdır?

İlk olarak etüt çalışmasının amacını sizlere anlatmaya çalışalım. Etüt çalışmaları ödevlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasıdır. Fakat etütte sadece ödev yapıldığı söylenemez.

Öğrencinin anlamadığı, eksik ya da yetersiz olduğu konular öğrenciye anlayabileceği şekilde anlatılır. İlave sorular ya da testler hazırlanarak öğrencilerin çözmeleri sağlanır. İşte bu şekilde öğrenmenin tam anlamıyla gerçekleşmesi sağlanmış olur.

Neden etüt çalışmaları yapılmalıdır sorusunun cevabına gelince. Ödevler zorunlu olduğu için değil de öğrenmek için yapıldığında işe yaradığını öğrencinin bilincine yerleştirilir.

Öğrenmek en iyi yada en tecrübeli öğretmenlerin yol gösterdiği bir ortamda gerçekleşir. Bu ortamları da etütlerde bulmak mümkündür.

Ödevlerini zamanında ve doğru şekilde yapan öğrenci, okul derslerinde anlamadığı konuyu tekrar etütlerde tekrar edip anlamış bir şekilde okuluna giden öğrenci her zaman bir adım daha başarılı olur. Bu sayede öğrenciler okula daha istekli ve mutlu gitmektedir.

Okulda işlenen konular ödev ile pekiştirildiğinde kısa süreli hafızada tutmaktan uzun süreli hafızaya aktarılır. Etütler öğrencilerin ders çalışması ve konu tekrarları için en uygun ortamlardır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.