Evde uyulması gereken kurallar nelerdir

Bu yazımızda ,Evde uyulması gereken kurallar nelerdir konusu hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak evin içindeki aile büyüklerine mutlak saygı gösterilmelidir. Hiçbir zaman onların büyük olduğu unutulmamalıdır.
Sabah uyandığımızda birbirimize günaydın, gece yatarken de iyi geceler dilemek için özen gösterilmeli. Aradaki bağların her zaman sevgi çerçevesi içinde geliştiğini gösterir.

Yemeklerden önce ve sonra mutlaka eller yıkanmalı, sabah uyandığımızda elimizi yüzümüzü ve gece yatağa girmeden evvelde önce de yine elimizi, yüzümüzü ve ayaklarımızı yıkamalıyız.

Yemek hazırlanırken annemize yardım etmeye özen gösterilmeli, yemeklerden sonrada sofrayı toplarken yine yardım edilmelidir.

Yemeğe mutlaka hep birlikte oturulmalıdır. Özellikle akşam yemeklerinde buna çok dikkat edilmeli. Çünkü aile bireyleri birlikte yenen yemeklerin daha lezzetli olduğu bilinmektedir.

Çocuklar için ayrı bir yemek menüsü hazırlanmamalı. Vitamin ve besin değeri yüksek yemekler yemeye özen gösterilmelidir.

Çocuğa karşı söylenen sözlerin arkasında durulmalı ,tutarlı davranılmalıdır. Çocuğunuza yaklaşımınız sevgi içerisinde olursa işler daha kolay ilerler. Örneğin; oyuncaklarını toplaması gerek çocuğa bu durum izah edilirse aynı durum bir daha yaşanmayacaktır.

Çocukların da aile bireyleri olduğu unutulmamalı evdeki kurallar belirlenirken mutlaka çocukların da fikri alınarak evde demokratik ortam sağlanmalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.