Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Evi olmayan insanlar hangi sıkıntılarla karşılaşabilir

Bu günkü konumuz evi olmayan insanların karşılaştığı sıkıntılar neler ve bu duruma ne tür çareler bulabiliriz bunu öğreneceğiz.

Bazı insanlar doğduğu andan itibaren hayatın keyfini sürmeye başlarken bazıları da maalesef hayatın gerçek yüzünü, zorluklarını daha ilk günden hissetmeye başlıyor. Maalesef kaderimizde ne varsa onu yaşamaya mecburuz. Hepimiz dışarıya çıktığımızda bazen parklarda yatan evsiz insanları görürüz ve onların bu haline acırız.

Peki o insanların neler yaşadığını yada ne tür zorluklarla mücadele ettiğini biliyormuyuz. Onlar için üzülmemiz yada acımamız onlar için yeterli olmuyor. Her biri kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Yaz ayların da havaların sıcak olduğundan dolayı parklarda, bahçelerde, köprü altlarında yatıp kalkan bu insanlar bir yudum ekmek için adeta çırpınıyorlar. Yaz aylarında onlar için çok fazla sorun olmasa da kış ayları yaklaştıkça kabusları ortaya çıkmaya başlar. Açlıkla savaşmaktan zaten yorgun düşen bu insanların bir de artık soğukla savaşmaları gerekmektedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.