Evimiz ve ülkemiz arasında nasıl bir benzerlik kurabiliriz?

Evimiz ve ülkemiz aslında birbirine benzeyen iki kavramdır. Evimiz nasıl ki bizimse ülkemizde bizimdir. Evimizde aile bireyleri ile ortak yaşıyorsak ülkemizde toplumun diğer bireyleri ile ortak yaşamaktayız. Çünkü bu ülke hepimizin ve birlikte yaşamak zorundayız.

Nasıl ki evimizin temizliğine bakımına özen gösteriyorsak ülkemizinde güzelleşmesi için bir takım çalışmalarda bulunmamız gerek. İyi bir vatandaş olarak ülkemize en güzel hizmeti sağlayabiliriz. İyi bir vatandaş devlet malını koruyan, ülkesi için çalışan, vergisini veren ve hür iradesiyle demokrasiyi yaşayan bireydir.

İnsanlar barınma ihtiyaçlarını evlerinde karşılarlar. Bu evleri boyamak, içini mobilya ile döşemek gibi faaliyetlerle güzelleştirebiliriz. Yaşamamız için nasıl ev önemliyse ülkemizde bizler için çok önemlidir. Çünkü hepimizin ortak yaşam alanıdır. Vatansız bir millet olarak yaşamamız mümkün olmadığına göre ülkemize en güzel şekilde sahip çıkmamız gerekir.

Evimizin ve ülkemizin arasındaki ilişki bu kadar basittir. Önemli olan bu iki unsura bizim nasıl baktığımız ve görevlerimizi yerine getirip getirmediğimizdir. İyi bir vatandaş olup evimize ve ülkemize hizmet etmek herkesin görevidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.