Evimizdeki teknolojik ürünlerden bir tanesini seçerek zaman içindeki değişimini araştırınız

Evlerimizde kullandığımız teknolojik ürünler her geçen gün değişime uğruyor. Zamanla gelişen teknoloji ile özellikleri artarken, boyutları da küçülebiliyor. Bu yazımızda evinizde kullandığınız teknolojik ürünlerden herhangi birini seçerek zaman içindeki geçirdiği değişimleri yazacağız.

Cep Telefonları

İlk çıkan cep telefonları antenli ve büyük yapıdalarmış. Babamın anlattığına göre bugün kü gibi telefonların resim çekme özelliği, interneti gibi fonksiyonları yokmuş. İlerleyen yıllarda renkli ekran cep telefonları çıkarken antenleri telefon içine monte edilmiş.

Daha sonra bu telefonlara kamera koyarak resim çekme özelliği eklenmiş. Son yıllarda bizim şahit olduğumuz telefonlar ise artık hd ekrana sahipler ve hepsinden interneti, sosyal medyayı kullanabiliyoruz. Gördüğünüz gibi cep telefonu büyük bir gelişim göstermiş.

Bilgisayarlar

1997 yılında abim ilk bilgisayarını aldığını söylerdi. 0.5 gb hafızası olduğunu belirtirdi. Bugünkü telefonlar, bilgisayarlar ise binlerce kat büyüklükte hafızaya sahipler. İşte bu gelişimin en büyük göstergesidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.