Evinizde kullandığınız zaman ölçme aletlerinin neler olduğunu tespit ediniz

Evinizde kullandığınız zaman ölçme aletlerinin neler olduğunu tespit ediniz. Bu aletlerin ailenizde en çok kimler tarafından kullanıldığını belirtiniz.

Zaman ölçme aletleri olarak saat ve kronometre kullanılabilir. Saatte yer alan dakika, saniye ve saat aralıkları ile bir olayın gerçekleştiği andaki zamanı ölçebiliriz. Yada bunun için yapılmış olan kronometreyi kullanabiliriz. Zaman ölçü aletini en sık annem kullanıyor. Çünkü fırına yemek verdiğinde ne kadar zaman kalması gerektiğini kendisi kronometre ile takip ediyor.

Evimizde birçok kişi zaman ölçme aleti olarak kol saati yada cep telefonu saati kullanıyor. Birde iki odamızın duvarında yer alan duvar saati ile zaman ölçüyoruz. Ayların, yılların ve günlerinde birer zaman ölçme aracı olduğunu hesaba katarsak kullandığımız takvimi de bu kategoriye dahil edebiliriz.

Bu zaman ölçme aletleri ise en çok babam ve abim tarafından kullanılıyor. Annem ev hanımı olduğu için o genellikle duvar saatini takip eder. Babam ve abim ise dışarıda oldukları için telefondan yada kol saatinden zamanı takip etmeye alışmışlardır. Bu nedenle evde bile telefondan bakarlar zamana. Ben ise kol saatimi kullanıyorum.

vaktin verimli kullanılması

Zamanı takip etme araçlarından biri olan saat

Hayatımızda birçok kişi zamanı takip edebilmek için ya kol saati takar yada telefonunda yer alan saat göstergesini kullanır. Telefonlarda ayrıca gün, ay ve yıl gibi bilgilerde yer almaktadır. Bu nedenle bizler evimizde zaman ölçme aleti olarak şunları kullanıyoruz;

  • Duvar saati
  • Kol saati
  • Cep telefonu saati
  • Takvim

Bunlar bizim zamanı takip edebilmemiz için yeterli oluyor. Siz bunların dışında bir alet kullanıyorsanız lütfen yorum bölümünden yazın ekleyelim.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.