Eyvah Kaybolduk Etkinlikleri

Evinizin yerini bir arkadaşınıza tarif edecek olsanız neler söylersiniz?

Evimizin adresini arkadaşıma söylerim eğer bizim evin oralarda bildiği bir yer varsa ona göre tarif ederim. Örneğin Çınar Ekmek fırınından Yeşil Camine doğru yürürken Kitap Kurdu kırtasiye var. Onun tam karşısındaki binada oturuyoruz şeklinde tarif ederim.

Evimizin adresini ve aile bireylerinin telefonlarını bilmek neden gereklidir?

Evimizin adresini bilmemiz başkalarına tarif etmek ve kaybolursak birinden yardım almak adına oldukça önemlidir. Ailemizdekilerin telefon numaralarını bilmek ise bizlerin kaybolduğunda onlardan yardım istemek için çok önemlidir. Kendimiz yada herhangi birinden aile bireylerini aramasını isteyip onlara durumu anlatabiliriz. İşte bu nedenle her çocuk evinin adresini ve anne, babasının telefon numaralarını ezberlemelidir.

Kaybolduğumuz zaman aile bireylerine telefonla ulaşmalı yada polis memurlarından yardım istemeliyiz.

Çalışma Kitabı

Çocuk evini bulamıyor. Hangi çözüm yolunu önerirsiniz? Neden? Resimlerin altındaki noktalı yerlere yazınız.

Polis Memuru: Çocuk polise kaybolduğunu ve evine gitmek istediğini söylemelidir. Polis ona kesinlikle yardımcı olacaktır. Polise ev adresini verirse evine kadar onu götürür.

Kadın: Çocuk kendisinin kaybolduğunu ve ailesini aramasını istemelidir. Ancak tanımadığımız kişilerle asla gitmemeliyiz. Bu nedenle çocuk ailesinin oraya gelmesini beklemelidir.

Telefon: Çocuk evini yada aile bireylerini arayarak kaybolduğunu söylemelidir. Fakat nerede olduğunu tam olarak aile büyüklerine anlatamaz. Çünkü kaybolmuştur.

Bu şıklardan en mantıklısı polise aile bireylerinin telefon numaralarını yada ev adresini söylemesidir. Çünkü polisler devlet görevlisidir ve kesinlikle bize yardım ederler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.