Farklılığımız zenginliğimizdir ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda farklılığımız zenginliğimizdir ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız.

İnsanları birbirinden ayıran en önemli özellikleri birlerinden farklı oluşudur. En basitinden bir kız bir erkek arasındaki fark gibi.

Farklılıklar kişiyi diğerlerinden önemli kılar. Fiziki özellikleri örneğin kaşı gözü, eli ayağı; bunun dışında davranışlar huy ve karakter de kişinin zenginliğini oluşturan unsurlardır.

Eğitimli olmak eğitim ve öğretime önem vermek de kişiyi farklı kılar. Örneğin aynı yaşta iki arkadaş biri liseden mezun olduktan sonra öğrenimine devam etmemiş iş hayatına atılmıştır. Diğeri ise üniversiteyi bitirdikten sonra daha da ilerlemiş üniversite de hoca olmuştur. Yıllar sonra bir araya gelen bu iki arkadaştan erken yaşta iş hayatına atılan yaptığı yanlışı arkadaşıyla görüştüğü zaman fark etmiştir. Arkadaşına ben çok büyük bir hata yapmışım keşke senin gibi eğitim hayatıma devam etseymişim sende var olan farklılıklar bende ne yazık ki yok demiş.

Yani sonuç olarak kişiyi farklı kılan özellikler fiziki özelliklerin dışında kalan unsurlarda etkilidir. Buna kara veren ise kişinin kendi elindedir. Onun için elimizden geldiğince farklı olmaya farklı davranmaya özen gösterilmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.