Fedakarlıkla ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere fedakarlık konusuyla ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız. Fedakar olmak insanın kimi zaman kendinden taviz vererek yardımda bulunması cefakar olmasına denir. Herkes fedakar olamaz. İçinde şefkat ve merhamet duygusu olan insanların fedakar davranışlar sergilediğini görürüz.

Fedakarlık noktasında düşünüldüğünde özellikle bayanların erkeklere göre daha fedakar olduğu bilinmektedir. Anneler bu konuda çok hassas olan varlıklardır. Annelik duygusu kalbine verilmiş anneli olmuşsa bir kadın evladı için yapamayacağı şey yoktur. Geceleri uykusuz kalır, kendi yemeden evvel çocuğunun karnını doyurmaya çalışır, giymez giydirir , hasta olduğunda sabahlara kadar başında bekler. Öyle fedakardır öyle cefakardır anneler. Ama bazen öyle anlar olur ki bilemeyiz annemizin kıymetini. Çok sonra ilerleyen yaşlarda fark ederiz ki özellikle de anne baba olunca gerçekten benim annem ne çileler çekerek büyütmüş beni bilmemişim kıymetini diye efkarlanırız.

Onun için fedakar olmak için çok fazla bir şey gerekmez insanın içinden gelen bir duygu olduğu için bazı insanlar gamsız olur bazı insanlar öylesine fedakar. Ne olursak olalım fakat önce insan olalım.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.