Geçmişten günümüze evler deneme

Bu günkü yazımızda geçmişten günümüze evler hakkında bir deneme yazısı yazalım. Hepimiz belirli aralıklarda olsa dünyaya gözlerimizi açtık. Kimimiz diğerlerine göre daha şanslı sayılabilecek ortamlarda yada konumlarda dünyaya geldik. Belkide bazılarımız hala gözlerimizi açtığımız evlerde yaşıyor bazılarımız ise gökdelen diye tabir edilen lüks hayat standartlarında yaşıyoruz.

Köy yerlerindeki evleri hepimiz biliriz. Eskiden teknoloji yeterli olmadığı için o günün şartlarıyla yapılan küçük ama şirin evlerdir. Tuğla, beton, demir gibi imkanları olmadığı için insanoğlu kendi bilgi birikimleriyle yada kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışmış ve bence gayet güzel işler başarmışlardır.

geçmişte evler

Köy evlerinin ortak özelliği genelde iki katlı, kerpiçten yapılmış olup saman ve çamur karışımından elde edilen harçtan sıvanmışlardır. Bu şekilde yapılmış olup geçmişten bugüne kadar dayanmış bir sürü ev görmemiz mümkündür. Bu günün teknolojisinde varılmış olan son nokta ise 20-30 katlı gökdelenler, villalar, lüks daireler görmemiz mümkündür. Günümüz çocukları kendini şanslı sayabilirler. O günün zorluklarını görmeden yada yaşamadan bu günlerin içinde kendilerini buluyorlar. Aslında kimin şanslı yada kimin şanssız olduğunu ilerleyen yıllarda görmemiz mümkün olacak.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.