Geçmişten günümüze evler ile ilgili bir deneme yazısı

Geçmiştede günümüzde de her zaman evler vardı. İnsanoğlunun en iyi barınağı olan evler geçmişten günümüze büyük değişim yaşadı. Mimarisi, büyüklüğü, şekli, kullanım amaçları ile evler büyük gelişim gösterdiler. İlk insanlar kendilerine ağaçlardan üstü kapalı aralarda bazı bölmeleri olan evlerde oturuyorlardı.

Zaman ilerledikçe insanların yapma becerileri arttı ve teknolojilerini geliştirdiler. İhtiyaçlara göre evler yapmaya başlayan insanlar evlerini odalar dediğimiz bölmelere ayırdılar. Hatta ve hatta ilerleyen dönemde kendilerine banyo, tuvalet gibi bölümler bile yaptılar.

Eskiden evlerin tuvalet ve banyoları evin dışında ayrı bir bölme halindeydi. Eski zamanda insanlar günümüzdeki evleri hayal bile edemezlerdi. Şimdiki evler çok katlı toplu konut halindeler. Hatta teknoloji o kadar ilerledi ki insanlar devasa binalar yaptılar ve bu binalarda kasabalar mahalleler yaşıyor. Örneğin Dubaideki gökdelen bina 900 metre yüksekliğinde.

Eski insanlar bunu görseler korkudan ölürlerdi herhalde. Geçmişte tek katlı derme çatma evlerde yaşayan insanlar artık lüks evlerde çok daha rahat fakat sağlıksız bir şekilde yaşıyorlar. Bunun nedeni ise evler artık beton yığınlarından yapılıyor.

Bir sonraki ödeviniz şurada yer alıyor. Pembe İncili Kaftan Etkinlikleri

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.