Gelecek gençlerin gençler ise öğretmenin eseridir kompozisyon

Bu yazımızda Gelecek gençlerin gençler ise öğretmenin eseridir kompozisyon örneğini bulabilirsiniz. Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlı ise eğitimin kalitesi öğretmenin hizmetine kendini adamasına da bağlıdır.

Öğretmenlerimize düşen en büyük görevlerin başında geleceğe ışık tutan nesiller yetiştirmek, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çocuklarımıza yol göstermektir diyebiliriz.

Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir. Ne zor şartlarda eğitim vermeye çalıştıkları da bir gerçektir. Doğuda ki eğitim şartları batıya oranla çok zordur. Çocuklara eğitim vermenin zorluğunun yanı sıra zorlu hava şartlarıyla da mücadele etmek zorundadırlar.

Bu yüzden kimse öğretmenlik mesleğinin kolay olduğunu söyleyemez. Bizlere küçük yaşlardan başlayarak üniversite yıllarına kadar doğru yolu göstermeye çalışan, bildiği her şeyi bizlere en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışan insanlardan bahsediyoruz.

Gelecek gençlerindir tabi ki ama öğretmenler bu geleceğin başlıca mimarlarındandır. Kimse öğretmenlerimizin hakkını kolay ödeyemez.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.