Gelecek ile ilgili kompozisyon

Bugünkü yazımızda sizlere gelecek ile ilgili bir kompozisyon yazısını paylaşacağız. Gelecek hakkında kimse bilgi vermez bir tahminde bulunamaz lakin herkesin gelecekten bir beklentisi vardır.

Herkes hayallerine bir gün kavuşma umuduyla yaşar gelecekte hangi mesleği yapmak istediğine örneğin daha çocukken karar vermeye başlar. Örneğin okula yeni başlayan çocuğa öğretmeni sorar büyüyünce en olacaksın diye. Çocukta cevap verir polis olmak istiyorum .

Gelecek bize hangi yüzünü gösterir bilinmez fakat biz hep iyi ve güzel tarafını düşünerek yaşarız. Kendimizi en yüksekte bir yerde görür, çok zengin olduğumuz bir işi yaparken hayal eder çok mutlu ve huzurlu bir ailede yaşadığımız hayal ederiz.Hiç kimse yaşı 40 olduğunda bir trafik kazasında çok feci bir şekilde öleceğini hayal etmez.

Sonuç olarak gelecek herkesin beyninde önemli bir yer bulmaktadır. Kimi hayallerinin peşinde koşar ve sonucunda kazanan olur kimi de hayallerinin peşinde koşarken hüsrana uğrayıp çok zarar görür. Önemli olan hayal dünyasında yaşamak değil gerçeğe uygun hayaller kurup onu geçekten beklemek daha doğrudur.

1 Yorum

  1. #Bilinmez! ~♡3♡~ - Cevapla

    Ödevime çok katkıda bulundu ayrıca teknolojik ürünler kullanırken bilinçli olmalıyız.
    #Bilinmez! ~♡3♡~

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.