gelecekte görmek istediğim türkiye ile ilgili yazı

Öğretmenimiz gelecekte görmek istediğim Türkiye ile ilgili bir yazı yazmamızı istedi. Gelecekte nasıl bir Türkiye görmek istiyorum diye şöyle bir düşündüm. Aslında bu yazı ile ilgili derin bir konu oluştu. İlk olarak yazımıza başlığımızı bulalım.

Geleceğin Türkiyesi

İlerleyen yıllarda ülkemiz sanayi ve insan hakları bakımından gelişerek Avrupa ve Dünyanın örnek ülkelerinden biri olmayı başaracaktır. Güçlü bir Türkiye’nin meydana gelmesi ile ülkemiz kendi enerji ihtiyacını, akaryakıt ihtiyacını artık kendisi karşılayabilecek dışa hiçbir konuda bağımlı olmayacağız. İnsanların refah ve huzur içinde yaşadığı, işsizliğin yok olduğu açlık sınırı diye bir kavramın kalmadığı Türkiye çokta uzak değil.

Düşmanlarına korku salan dostlarına güven veren güçlü bir Türkiye hayal ediyorum. Dili, dini, ırkı farklı olsa da birlikte yaşamayı başarabilen bir elin parmakları gibi bir arada duran güçlü bir toplumun bu ülkeyi refaha taşıyacağına inanıyorum.

Gelecekte çocuklarımız bizden çok daha iyi eğitim alacak, kendileri maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacak ilerleyen ve gelişen bir ülkenin bireyleri olarak yeni nesiller oluşturacaktır. 600 yılı aşkın bir tarihi olan ülkemiz eskisinden çok daha güçlü olarak dünyaya huzur ve adaleti getirecektir.

Bu hikayemizde gelecekte görmek istediğim türkiye konulu bir yazı hazırladık umarım beğenirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.