Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Gelecekte olmak istediğimiz meslek ile ilgili bir kompozisyon

Bu yazımızda gelecekte olmak istediğimiz meslek ile ilgili bir kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız.

Herkesin hayalindeki meslek farklıdır. Kimi öğretmen olmak ister kimi doktor kimi de avukat. Önemli olan gelecekte olmak istediğimiz hayalini kurduğumuz mesleğe kavuşabilmek için hazırlık yapılmalı onunla ilgili eğitimler alınmalıdır.

Benim hayalini kurduğum meslek öğretmen olmaktır. Bunu daha 1.sınıfa giderken okulun ilk günü öğretmen adımı soyadımı sorduktan sonra ne olmak istediğimi sorduğu gün vermiştim cevabımı. Bende sizin gibi öğretmen olmak istiyorum öğretmenim diyerek. O günden beri de hiç vazgeçmedim hayalimden. Öğretmen olmak istiyor bu devletin çocuklarına bir şeyler öğretebilmek istiyorum. Bazıları değiştirir meslek ile ilgili hayallerini. Karar verememesinden kaynaklanır. Çevresindekilere bakarak değerlendirme yapar. Aslında yanlıştır herkes her mesleği yapamaz yerine getiremez. Kişisel özelliklerimiz ,yeteneklerimize bakarak meslek seçiminde bulunmalıyız.

İlerde ne olursak olalım hiç fark etmez yaptığımız işi en iyi şekilde yapmak için özen gösterelim. Bir de meslek seçimi için büyüklerimizden yardım almalı kendi kişisel özelliklerimizi tanımadan meslek seçiminde bulunmamalıyız.

BEN DOKTOR OLMAK İSTİYORUM

Okula başladığımda öğretmenimiz herkese tek tek sordu. Büyüyünce ne olmak istiyorsunuz çocuklar. Daha ilk günden vermiştim kararımı. Doktor olacaktım ben. Hastalara yardım eden, onları iyileştiren, daha rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayan, hayatları kurtaran bir doktor olmalıydım ben.
doktor
Biz çocukları korkutmayan, onların canını yakmayan ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlayan bir doktor olmalıydım. İşte o gün verdim kararımı ve beyaz önlüğümü giymek için emin adımlarla gidiyorum.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.