Gençlik ve kötü alışkanlıklar ile ilgili kompozisyon

Sizlere bugünkü yazımızda gençlik ve kötü alışkanlıklar konulu kompozisyon yazısını paylaşacağız. Bugünü çocukları yarının gençleri olacaktır. Büyüklerin görev gençler örnek olmak, doğru davranışlarda bulunmasını sağlamaktır. Fakat günümüzde gençlik çok yanlış hareketlerde bulunmaktadır.

Günümüz gençlerinin en önemli sorunlarından biri sigara ve alkol kullanmalarıdır. Kötü alışkanlıklar olarak bilinen sigara ve alkol kullanımı çok yaygın hale gelmiştir. Öyle ki küçük yaşlardan itibaren kullanan gençleri çevremizde görmek mümkündür.

Gençleri bu konuda uyarması gerekenler evde ailesi, okulda öğretmenleri olmalıdır. Sigara ve alkol yanında arkadaş çevresi de çok önemlidir. Kötü alışkanlıkları alıştıran ve öğreten bu tür arkadaş ortamları sayesinde olmaktadır. Sigara ve alkol yanında uyuşturucu kullanan gençler de günümüzde mevcuttur.

Yaptıklarının yanlış olduğunu bilemeyecek kadar toy olana bu gençler ilerleyen zamanlarda hata yaptıklarını fark etseler de bağımlısı oldukları için vazgeçmemektedirler.

sonuç olarak b ve buna benzer kötü alışkanlıklar gençleri tuzağa düşürmek için fırsat kollamaktadır. Siz siz olun kötü alışkanlardan uzak durun ve kesinlikle merak etmeyin. Çünkü unutmayın ki her şey bir merakla bir özentiyle başlar.

(6) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.