Gezegenlerin birinde yaşam olduğunu düşününüz

Adını bildiğiniz gezegenlerden birinde yaşam olduğunu düşününüz. Bu gezegendeki canlıların nasıl beslendiklerini hayal ediniz. Hayallerinizde oluşturduğunuz bu gezegeni, okuyanların zihinlerinde canlandırabileceği şekilde yazınız.

Marsta Yaşam

Marsta yaşam olduğunu düşünüyorum. Bu gezegende bulunan canlılar ve bizim henüz onlarla tanışma fırsatımız olmadığını biliyorum. Gezegendeki canlıların ise yapay maddeler ile beslendiklerini ve yaşamlarını sürdürdüklerini düşünüyorum.
gezegen
Öyle ki bu gezegende her yerin çöl olduğunu ve hiç bitki yetişmediğini tahmin ediyorum. Orada yaşayan canlılar bizler nasıl iğne oluyorsak o şekilde besinlerini alıyorlar. Ürettikleri aşılar ile vücudun ihtiyacı olan besinleri kendilerine enjekte ediyorlar ve böylece hayatta kalıyorlar. Dışarıdaki oksijen olmayışına karşı ise çözümleri oldukça basit. Oksijen tüpleri kullanıyorlar ve böylece hayatta kalıyorlar. Aslında yaşam biçimleri aynı bizim astronotlarımız gibi. Onların yaşamları da bu gezegenlerde yaşayanların hayatlarına benziyor.

Her nasıl olursa olsun marsta yaşam var ve burada yaşayan insanlar var. İşte benim hayalimdeki gezegen.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.