Gezip gördüğünüz bir yeri gezi yazısının özelliklerine uygun olarak tanıtan bir yazı yazınız

Bu yazımızda gezip gördüğümüz bir yeri gezi yazısına uygun bir şekilde tanıtım yazısı yazacağız. Sizlere Bursa Narlıdere Köyünün gezilip yapılan incelemeleri sonucunda gezi yazısı şeklinde tanıtacağız.

Ailece hafta sonu pikniği için Narlıdere Köyüne gittik. Köye ilk girişte dikkatimi çeken köyün girişindeki büyük dere ve çevresinde kurulu olan nar bahçeleri oldu. Herhalde bu güzel köyde adını bu nar bahçelerinde ve dereden almış olmalıydı. Köy kuytu bir yere dağların arasında boğaza kurulmuş olup her iki yakası dağlar ve ormanlarla kaplıyken bir yakasında devasa bir kaya bulunuyordu. Köyün bir yakası ise birçok şeftali bahçesinin bulunduğu ovaya bakıyordu.

Köyün piknik alanı olan şelaleye gittik. Şelaleye giderken köy meydanından geçtik. Oldukça büyük ve gösterişli bir camisi olan köy aynı zamanda şirin bir yere benziyordu. Köy meydanında bulunan iki kahvehane yaşlı amcaları barındırıyordu. Herhalde gençler işlerine gitmiş yada bu köyden uzaklaşmışlardı.

Şelale ise yerden 50 metre yükseklikten dökülen suyun döküldüğü yerde ise yüzme alanlarının bulunduğu hoş bir yerdi. Çınar ağaçlarının gölgesi altında pikniğimizi yaptık ve güzel bir gün geçirdik.

Umarım bu gezi yazısı ödeviniz için size faydalı olur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.