Girişimcilik ve özgüven konulu kompozisyon

Bu yazımızda sizlere girişimcilik ve özgüven konularını içeren bir kompozisyon yazısını paylaşacağız.

Girişim ve özgüven kavramları bir arada olduğu zaman kişinin başaramayacağı iş yoktur. Çünkü bu iki kavram birbirini tamamlar niteliktedir.

Girişimci ruhlu insanlar atılgan ve aktif olurlar. En önemlisi de meraklıdırlar. Yeni olan her şeyi merak eder öğrenmek ve sormaktan asla çekinmezler. Özgüveni yüksek olan kişi de kendine güvenen kendinden emin insanlarda bulunan özelliktir. Yanlış yapmaktan korkmayan yaptıklarında evet bu yanlışı ben yaptım diyebilen doğru kişilikli insanlardır.

Özgüven ve girişim bireyde var ise bu kişiler mesleki olarak pazarlamacılık da örneğin çok başarılıdır. Bir ürünü pazarlama noktası konuşkan girişken ağzı iyi laf yapan insanlara ihtiyaç vardır. Pazarlama şirketleri iş alımlarında özellikle sorarlar özgüveniniz yüksek mi girişimci ruhlu musunuz diye.

Girişimci ve özgüveni yüksek insanlar konuşkan olurlar. Onlar sohbet muhabbet etmek çok güzeldir. Belki çevrenizde böyle insanlar vardır. Gerçekten emin olun ki böyle kişilerle görüşüp konuşmaktan sakın çekinmeyin onların yanında kendinizi daha rahat hissedecek çekingen içe kapanık davranışlarınız varsa bunlardan biraz olsun vazgeçtiğinizi fark edeceksiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.