Gökyüzü ve Yıldızlarla İlgili Hikaye

Bu yazımızda gökyüzü ve yıldızların kullanıldığı ilköğretim öğrencileri için yazılmış kısa bir hikaye bulabilirsiniz. Gece çok karanlıktı. Mustafa evlerinin karşısındaki ormanlık alana kaçan topunu kurtarmak için korkuyordu. Ormanın karanlığı ancak gökyüzündeki yıldızlar ve ay tarafından aydınlanıyordu.

Mustafa eğer kaybolursam evimi nasıl bulurum diye düşündü. Birden aklına kocaman büyük olan Kutup yıldızı ve hemen evlerinin arkasında olan Ayın ona kılavuz olabileceği geldi. Köpeği karabaşı yanına alarak ormana ilerleyen Mustafa topunu aramaya başladı.

gokyuzu

İçerisinde karanlığın korkusu ile acele edip topunu hızlıca aradı. Topunu bulduğunda çok sevinen Mustafa başını göğe kaldırıp yıldızlara ve aya baktı. Onlara doğru hızla koşan Mustafa evlerinin ışıklarını görünce mutlu oldu. Yıldızlar ve ayın ona yardım etmesine şaşıran Mustafa böylece yıldızlarla yön tayinini öğrendi.

Bu yazımızda gökyüzü, karanlık ve yıldızları kullanarak sizlere kısa bir hikaye yazdık. Eğer sizinde hikayeleriniz varsa yorum bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.