gönüllü çalışanlar etkinliği

Aşağıdaki gazete haberlerini okuyarak 79. sayfada verilen soruları cevaplayınız.Bu haberi siz yazmış olsaydınız habere nasıl bir başlık yazardınız? Sizce kulüp öğrencileri neden böyle bir proje yapmış olabilir? Proje kapsamında hangi çalışmalar yapılmıştır? Proje kapsamında hangi çalışmalar yapılmıştır? Siz olsanız bu projeye ne isim verirdiniz? Niçin Bu projeyi yürüten kulüp öğrencilerinize yapmış oldukları çalışmalardan dolayı neler söylemek isterdiniz? Düşüncelerinizi yazınız

Bu haberi siz yazmış olsaydınız habere nasıl bir başlık yazardınız?

Eğer bu gazete haberini ben yapmış olsaydım haberin başlığını Üniversitelilerden Yardım Eli yapardım. Yada aklıma gelen diğer bir başlık ise Okula Destek sloganını haber başlığı olarak kullanırdım.

Sizce kulüp öğrencileri neden böyle bir proje yapmış olabilir?

Boş zamanlarını iyi değerlendirmek ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmek için böyle bir proje yapmış olmalılar. Yaptıkları etkinlik ile bakıma ihtiyacı olan okullara yardım edip eğitimin gelişimi, yaygınlaşması için çalışmışlardır.

Proje kapsamında hangi çalışmalar yapılmıştır?

Okulun duvarları öğrenciler ile birlikte boyanmış ve yeni bir görünüm elde edilmiştir. Okulun çeşitli eksiklikleri giderilmiştir. Ayrıca öğrenci velilerine ifade özgürlüğü, insan hakları, çocuk hakları ve temel haklar konusunda bilgi verilmiştir.

Siz olsanız bu projeye ne isim verirdiniz? Niçin

Geleceğin okulunu sen yap yada Okula için şeklinde iki isim düşündüm. Bence bu projeye her iki isimde verilebilir. Çünkü proje kapsamında bakıma ihtiyacı olan okullara yardım ediliyor.

Bu projeyi yürüten kulüp öğrencilerinize yapmış oldukları çalışmalardan dolayı neler söylemek isterdiniz? Düşüncelerinizi yazınız

Böyle bir projeye imza attığınız için size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde bakımlı okullarda bilinçli velilerin desteği ile iyi bir eğitim alınacaktır. Ülkemizin geleceğinde eğitimin rolü ve önemi oldukça büyüktür. Bugün yapmış olduğunuz küçük bir iyilik yarınların büyük Türkiye’sini yaratacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.