Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir ile ilgili kompozisyon

Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir ile ilgili kompozisyon. Bu yazımızda Moliere tarafından söylenmiş olan oldukça anlamlı bir söz hakkında kompozisyon yazacağız. İşte metnimiz.

Yaşamımızda türlü zorluklar karşılaşırız. Bu zorluklar bizi yapmak istediğimiz işler sırasında karşımıza çıkarlar. Aslında bunlar bizi yıldırmaktan çok azmettirici olmalıdırlar. Çünkü ne kadar zor ve sorunlu olursa elde ettiğimiz başarılar o kadar kıymetli, değerli olurlar.

İnsan hayatı sürekli mücadele ve uğraşla geçer. Hepimiz farklı alanlarda farklı sorunlarla mücadele edebiliriz. Ama her şeyin bir ortak noktası var ki oda mutlaka zorluklar olacaktır. İşte bu nedenle karşılaştığımız güçlükler karşısında asla yılmamalıyız. Aksine işimize hedefimize daha konsantre olup azimle çalışmalıyız.

Bir sorun ne kadar büyük ve zor görünse de bu güçlükler onun değerini arttırır. Mesela kendinizi düşünün ilk okulu bitirdiğinizde mi mutlu olursunuz yoksa Üniversite mezunu olduğunuzda mı? Elbetteki üniversite mezunu olduğunuzda mutlu olursunuz. Çünkü artık önünüzdeki tüm engelleri aşmış ve hedeflerinizden birine ulaşmışsınızdır.

Hayatımızda her şey için emek vermemiz gerekir. Öyle ki yemek yerken bile lokmaları çiğnemeden yutmayız. Gördüğünüz gibi beslenme için bile emek veriyoruz. Bu nedenle hedeflerimize ulaşmak için doğru yollara sımsıkı sarılarak karşılaştığımız güçlükleri bir bir yenerek ilerlemeliyiz. Bu güçlükleri bir sorun olarak değil başarımızın kıymetini, değerini artıran olaylar olarak görmeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.