Gülme komşuna gelir başına atasözünü açıklayan yazı

Bugün gülme komşuna gelir başına atasözünü açıklayan yazıyı sizlerle paylaşacağız. Birinin başına kötü bir olay gelmiş karşısındaki de durumuna üzülmüş fakat kendini gülmekten geri alamamışsa aynı durum gün gelir bir gün onun da başına gelir.

Bir örnekle açıklayacak olursak, örneğin yolda giderken iki arkadaştan birinin ayağına taş takılmış birden yere düşmüş pantolonu yırtılmıştır. Bu olay karşısında arkadaşı önce ne yapacağını bilememiş fakat kahkahalarla gülmeye başlamıştır. Aslında arkadaşının durumuna çok üzülmüştür fakat olay biraz komik olduğu için çok gülünce pantolonu yırtılan arkadaşı gülme arkadaşım şimdi gülüyorsun ama gün olur bir gün senin de başına gelebilir hem ne demişler gülme komşuna gelir başına.

Bu sözün üstüne bir kaç hafta sonra yine iki arkadaş yolda giderken bu sefer de diğerinin ayağına taş takılıp düşmesin mi. Kendini birden yerde bulmuş. Hemen o an ikisinin de aklına önceki olay gelmiş be birbirlerine bakarak gülme komşuna gelir başına dedikleri gerçekten de bu olsa gerek diyerek bu olaydan çok iyi ders almışlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.