gülme komşuna gelir başına kompozisyon

Atalarımız ne güzel söylemiş gülme komşuna gelir başına atasözünü. Bu atasözünün anlamı nedir bu atasözü ile ilgili örnekleri bu kompozisyon yazımızda bulabilirsiniz. Evet arkadaşlar bazı durumlar oluşur ki gülmemek elde değildir. Ancak gülerken düşünmemiz gerekir. Güldüğümüz olay birgün bizimde başımıza gelebilir.

İnsanız biz hayatımızda herşey başımıza gelebilir. Asla böyle birşey başımıza gelmez demeyin illa gün olur karşımıza böyle bir durum çıkar ve bizde gülünecek duruma düşeriz. Örneğin önümüz kış kar yağışları yollarda buzlanmalar oluşur. Pek çok insan bu karlı buzlu havalarda düşerler. Bizse onlara kahkahalarla güleriz. Ancak bizimde düşmeyeceğimizi kolumuzu bacağımızı kırmayacağımızı kim garanti edebilir ki.
komsu
Arkadaşlar hayat böyledir işte ister istemez başımıza her türlü şeyler gelebilir. İşte bu nedenle atalarımız bu güzel atasözünü söylemişler. Gülme komşuna gelir başına diye. Dediğimiz gibi bazı olaylar vardır ki gülmemek elde değil. Ama gülerken abartmamak lazım. Karşımızdakini düşünün onun üzülebileceğini, kırılabileceğini düşünün.

Aynı şey bizimde başımıza gelir. İlla gülenler olur fakat abartmadıkları sürece bunları anlayışla karşılamak gerekir. Çünkü vaktinde bizde aynı şeyi yapmıştık öyle değil mi?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.