Güneş ve ayın düzenli hareketleri insan hayatının programlanmasında nasıl katkı sağlamaktadır?

Gezegenimiz dünya güneş sistemine dahil olup uydusu ay ile birlikte hareket etmektedir. Ancak bu hareketler tamamen bir düzen içinde olmakta ve insan hayatını etkileyecek bir şekildedir. Yaşamımızda günlük işlerimizi bir program dahilinde yaparız ve bu şekilde yaşarız. İşte bunu sağlayan en büyük etken güneş ve ayın birbiriyle uyum içerisindeki hareketleridir.

Güneşin hareketlerine göre gündüz ve gece oluşmaktadır. Tabi ki bunda dünyanın kendi etrafında dönmesi de önemli katkı sağlamaktadır. İnsanlar gündüzleri çalışırken geceleri ise dinlenme fırsatı yakalarlar. Eğer sürekli gündüz olsaydı nasıl bir hayatımız olurdu düşünebiliyor musunuz?

Peki ay? Geceleri gördüğümüz dünyaya uyguladığı çekim kuvveti ile deniz seviyesini koruyan bir uydudur. Dünyanın kendi etrafında dönmesi sonucu sadece geceleri ayı görebilmekteyiz.

İnsanların hayatını programlamasında bu iki gezegen önemli rol oynar. İnsanlar gün ışığından faydalanmak için güneşten faydalanırken geceleri ise ayın varlığı ile dinlenme vaktinin geldiğini hesaplarlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.