Günlük hayatımızda çıkan sorunlar ve çözümleri

Günlük hayatımızda biz istesekte istemesekte karşılaştığımız bir çok sorun vardır. Tabi ki sorunlar olacaktır. Sorunsuz bir hayat tuzsuz yenen yemek gibidir. Hayat karşımıza zorluklar çıkartmalıdır ki o sorunlarla baş etmeyi öğnenmemiz gerekmektedir. Sorunlar bazen bir gölge gibidir. Biz nereye gitsek peşimizden gelir. Bazen olmadık şeylerle karşılaşabiliriz. Başımıza bir aksilik geldiğinde ardı ardına bir çok aksiliğide beraberinde getirebilir.

Aslında sorunların farkına varmak onlara çözümler bulmaya çalışmak büyük bir erdemliktir. Sorun aslında dışarıdan bakıldığında geniş bir kavramdır. Burada önemli olan bu kavramı küçültüp kendi hayatımıza göre sınırladığımızda daha kaliteli bir hayat standartına ulaşmamız mümkün olacaktır. Sorun aslında oluştuğunda bizi oldukça rahatsız eden ama çözüme kavuştuğunda bizi oldukça mutlu edebilen bir durumdur.

ilginc-cozumler

Peki günlük yaşantımızda ne tür sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunlara bir kaç örnek verelim;

– Hava Kirliliği
– Trafik kazaları
– Deprem
– Okullardaki öğretmen yetersizliği
– Uyuya kalma
– Kravat bağlama
– Otobüslerde ayakta gitme
– İşe gitmek için erken kalkma

Daha bunlara yüzlerce örnekler verebiliriz. Burada asıl önemli olan sorunların çokluğu değildir. Önemli olan sorunlara karşı tutumumuzdur. Çünkü her sorunun mutlaka bir çaresi vardır. Önemli olan sorunlar karşısında doğru kararlar verebilmektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.