Günlük yaşamda küçük şeylerden mutlu olmayı unuttuk mu ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere günlük yaşamda küçük şeylerden mutlu olmayı unuttuk mu konusu ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Günlük hayatta yapılması gereken işler vardır. Biz bu işleri yaparken kimi zaman sıkılır canımız istemez yapmak istemeyiz. Böyle zamanlarda hep aklımızın bir köşesinde duracak dipnot olursa yapılması gereken iş sıkıcı olmaktan çıkar.

Küçük şeyler eskiden inşaları memnun ederdi fakat artık insanların memnun olabilmesi, mutlu olabilmesi için küçük değil büyük şeyler olması gerekiyor. Hayat acımasız yüzünü bize gösterdiği zaman kişi olarak bizlerde nankörce davranıyor daha acımasız oluyoruz. Halbuki günlük rutin işlerden de insanlar mutlu olabilmeyi unutmamalıdır. Örneğin ; bir anne her gün eşine ve çocuklarına yemek yapmaktan bıkmış, usanmış ve bunu her yemek sofrasında dile getirmektedir. Hal böyle olunca aile bireyleri bu durumdan rahatsız olmaktadır. Sorunun çözümü yine de anne olmalıdır. Yemek yaparken içine sevgisini de koymalı, müzik dinleyerek ya da bir bardak çay eşliğinde yemek yapmayı denese eminim olayın rengi değişecektir.

Sonuç olarak rutin işlerden mutlu olmanın yolu yine bireyin kendisinden geçer. Kişiyi en iyi tanıyan yine kendisidir. Onun için her gün yaptığı veya yapılması gereken işleri bugünde farklı bir yoldan yapmayı deneyerek kendini mutlu edebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.