günümüzdeki iletişim araçlarının değerlerimize olumlu etkileri nedir

Günümüzde iletişim araçlarını kullanarak sevdiklerimize ve dostlarımıza ulaşırız. Bu iletişim araçları sayesinde kültürel değerlerimizi de koruyabiliriz. İletişim araçlarının günümüzde değerlerimize olan olumlu etkilerini bu yazımızda inceleyeceğiz.

Kültürel değerlerimiz olan dost ve akrabalarımızı aramak onların hal ve hatırlarını sormak gerçek bir Türk geleneğidir. Birçok uygarlık akrabalık ilişkilerini ve güçlü aile bağlarını bizlere bakarak öğrenmiştir. Günümüzde ailelerin ve akrabaların uzak diyarlara dağılması ne yazık ki kaçınılmaz bir gerçektir. Örneğin bir öğretmen görevi gereği farklı şehirlerde görev yapmaktadır. Bu durumda ailesinden ve akrabalarından uzak kalır. İşte bu uzaklığı iletişim araçları ile giderebilir.

İletişim araçları sayesinde baylarda dost ve akrabaları aramak bir kültürel değerdir. Bu işlevi yine iletişim araçları sayesinde yapabiliyoruz. Dini günlerde, kandillerde büyüklerimizi aramak değerlerimizi korumak adına yapılacak en güel şeylerdendir.

İletişim araçları sayesinde aile birliğimiz ve çevremizin birlikteliği korunmaktadır. Bizim Türk geleneklerimizde ailesel bütünlük, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, temiz ahlak ve geleneklere bağlı olmak vardır. Bunları en iyi şekilde sağlamanın yoluda iletişimdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.