güzel ülkem türkiye teması size neler çağrıştırıyor

Güzel ülkem Türkiye teması insanda birçok şey çağrıştırıyor. Kişiden kişiye göre farklılık gösteren bu düşünce akıllara birçok şeyi getirebilir. Mesela ilk etapta güzel ülkem Türkiye cümlesi bende yurdumuzun birçok güzelliğini çağrıştırdı.

Kapadokya, Pamukkale, Uzungöl, Efes gibi birçok doğal ve tarihi yer geldi aklıma. Daha sonra ise aklıma yöresel halk oyunları ve kıyafetleri geldi. Örneğin Bursanın Kılıçkalkan oyunu, İzmirin Efeleri, Mardinin yörükleri geldi aklıma. İnsanlarımızın kültürel farklılıkları geldi aklıma herkesin giyimi kuşamı, adetleri farklı ülkemizde. Mesela Bursanın bir köylüsü ile Urfanın köylüsünün farklılıkları var.

Sonuç olarak ülkemiz doğal, kültürel ve sosyal bakımdan birçok yeniliği içinde barındırıyor. Yüzyıllardır var olan bir devletin devamı olan Türkiye Atatürk ilke ve inkılapları ile çağdaşlaşıp ilerlemeye devam ediyor. Güzel ülkem Türkiye hızla gelişmeye devam ederken bu zenginliklerini de korumaya devam ediyor.

Öyle ki ülkemizin güzelliklerini görmek için her yıl 30 milyonu aşkın insan ülkemize geliyor. Bizler farklı şeyler düşünebiliriz, farklı dinlere mensupta olabiliriz fakat bu güzellikler hep bize ait. Kıymetini bilmeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.