Haksızlıkla ilgili hikaye

Çok yakın iki arkadaş varmış Ayşe ile Pelin. Bunlar aynı semtin aynı mahallenin çocuklariymis. Hatta cocukluklari aynı mahallede geçmiş ve yedikleri içtikleri ayrı gitmezmiş.

Günlerden bir gün aynı mahalleye yeni birileri taşınmış ve Pelin ile Ayşe’nin yaşıtlarında da bir kızları varmış. Zaman geçtikçe bu evin kızı Derya Pelin ve Ayşe’yle tanışmak istemiş Pelin ve Ayşe memnuniyetle karşılamış ve iyi bi arkadaş olmuşlar.

Aradan aylar geçmiş Pelin bir gün Ayşe ile ufak tartışma sonucu Derya’nın evine gider ve herşeyi hiçe sayarak hiç yapmadığı bir şeyi yapıp Ayşe ile kavga ettiğini ve artık ondan uzaklaşıp eskisi gibi olmadığını söyler. Bunların arkadaşlığını kıskanan Derya, Pelin ile birlikte arkadaşlıklarının daha güçlü olacağını düşünerek ona yaklaşır.

Bunlardan habersiz olan Ayşe bir gün okuldan gelirken Derya ile karşılaşır ve Derya, Pelin ile aralarında geçen bütün güzel anıları anlatır. Ayşe çok şaşırır ve tartışmalarının önemsiz bir sebepten olduğunu bu yüzden haksızlığa uğradığını düşünüp üzülür kimseye bir şey söylemez.

Bir gün Pelin Derya ile konuşurken Derya olanları ağzından kaçırır Ayşe’ye her şeye anlattığını itiraf etmek zorunda kalır. Pelin üzülerek hata yaptığını anlar Derya’nın iyi niyetli bir kız olmadığını düşünür ve Ayşe’nin yanına gider. Ayşe ise birşey bilmiyormuş gibi davranır.

Pelin ona senin gibi bir dostuma haksızlık yaptığım için beni affet herşeyi bildiğini biliyorum der ve ikisi de ağlayarak birbirine sımsıkı sarılır ve bir daha ayrılmamak üzere barışırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.