Hasta bir insanla sağlıklı bir insanın hayata bakışları arasındaki farklılıklar nelerdir?

Hayatımızda hepimizi zaman zaman hasta oluruz adeta hayattan bezeriz. Hastalık durumlarında hayata bakış açımız değişir ve hiçbirşeyden zevk almayız. Sağlıklı bir kimse neşe içinde günlük yaşamına devam ederken biz ise yataktan yada evden çıkmak bile istemeyiz. Kendimizi o kadar yorgun ve mutsuz hissederiz ki hiçbirşey yapmak gelmez içimizden.

En çok sevdiğimiz arkadaşlarımız bizi çağırsa, yada en sevdiğimiz oyunu oynayacak olsak bile bunu içimiz istemez. Hasta bir insan adeta o dönemde hayata küser. Hiçbirşeyden memnun olmayıp yaşamdan zevk alamayız. Bir o kadar sinirli ve ters oluruz.

Oysa sağlıklı bir insan olarak yaşadığımız hayat bundan çok daha farklıdır. Arkadaşlarımızla buluşup gezip, oynamak isteriz. Okula bile heyecanla gider içimizdeki mutluluğu yaşarız. Herşeyden kendimize güzel şeyler çıkartırız. Sakin ve neşeli tavrımızı koruruz.

hasta

Hasta olduğumuzda hayata küseriz


Eğer bireyler sağlıklarına dikkat etmezlerse sadece sağlık sorunları değil yaşamsal sorunlarda yaşarlar. Hayata bakış açıları ve mutlulukları değişir. Kısacası hayata küser.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.