Hasta ziyaretinde uyulması gereken kurallar nelerdir

Bu yazımızda hasta ziyaretinde uyulması gereken kurallar hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız. İlk olarak hasta ziyaretinde süre çok kısıtlı olmalıdır. Örneğin ; hastanedeki bir hastaya ziyarette bulunduysak bu süre 10 dakikayı geçmemelidir.

Hasta ziyaretlerine çocukları, bebekleri götürmek doğru değildir. Çünkü hastane ortamı çocuk ve bebeklere uygun ortamlar değildir.

Hasta ziyaretlerinde hastanın yanında iki kişiden fazla kişi olmamalıdır. Kalabalık ortam hastayı rahatsız edebileceği unutulmamalıdır. Bulaşıcı rahatsızlığı olan hastalara , hasta ziyaretinde bulunmak doğru değildir.

Hastanın başında bir şeyler yenilip içilmemeli, yüksek sesle konuşmamaya özen gösterilmelidir. Hastaya soru ve gereksiz konuşmalarla rahatsız etmemeye dikkat edilmelidir.

Hasta ziyaretlerinde cep telefonları ya kapalı tutulmalı yada sesi kısılmalıdır.

Hasta ziyaretlerinde hastanenin belirtmiş olduğu ziyaret saatlerine uyulmalı farklı bir saatte ziyarete gidilmemelidir.

Hasta yatağına da kesinlikle oturulmamalı, hiç bir yere temas edip dokunmamalıdır. Hastane çıkışı eller mutlaka bol suyla yıkanmalı dezenfekte edilmelidir.

Hasta ziyaretine kolonya, çiçek gibi ürünler ile gidilmeli, çünkü yiyecek içecekler belki de hastanın sağlığı için doktor tarafından yasaklanmış olabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.