Hava su ve toprak olmasaydı dünyamızda neler olurdu?

Dünyamızda var olan hava,su ve toprak aslında bu gezegene güzellikler katmaktadır. Eğer dünyamızda bu üç element olmasaydı neler olurdu düşünmesi bile güç. Herhalde bomboş bir gezegen haline gelen dünyamız canlıların yaşaması için uygun bir ortam olmazdı.

Dünyamızdaki toprak sayesinde bitkiler ve ağaçlar yaşarken bu varlıklar sayesinde canlılar beslenmektedir. Ayrıca toprağın çözücü özelliği sayesinde işlevini tamamlayan herşey çözünerek doğaya katılmaktadır. Toprak bir nevi geri dönüşüm aracı olarak hizmet vermektedir. Dünyadaki döngünün devamı için toprağın varlığı çok önemlidir.

Dünyamızdaki su ise canlılar için olmazsa olmazlardandır. Suyun varlığı sayesinde yaşamımızı sürdürebilmekteyiz. Onun sayesinde besinleri çözerek dolaşım sistemine katarız. Dünyada yaşayan tüm canlılar suya ihtiyaç duyarlar bu nedenle suyun varlığı oldukça önemlidir.

Dünyadaki hava solunum yapmak için gereklidir. Hava olmasaydı nefes alamaz ve yaşayamazdık. Havanın varlığı sayesinde varlığımızı sürdürebiliriz. Aksi halde başka bir gezegende yaşayabilirdik. Hava su ve toprak canlılığın devamı için gereklidir.

Olmadığını düşünmek ve böyle bir gezegende yaşamak imkansızdır.

(2) Yorum

    • Eski insanlar gibi mağaralar ve ormanlarda yaşardık sanırım. Belki dünya daha güzel bir hal alabilirdi revşan

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.