Hayal Gücü Temaya Hazırlanalım

1. Neleri hayal edersiniz? Yazınız

Çok mutlu olduğumu ve istediğim her şeye sahip olduğumu hayal ederim. Yada gitmek istediğim bir yeri hayal ederim. Orada gezip dolaştığımı düşünürüm.

2. Masallarda karşınıza çıkan gizemli olay ve kahramanlarla ilgili resimler bularak aşağıya yapıştırınız.

masal

Resimde Hacivat, Karagöz, Keloğlan ve Nasreddin Hoca görülmektedir.

3. Günlük yaşamımız rüyalarımızı nasıl etkiler? Arkadaşlarınızla tartışınız.

Günlük hayatta yaşadığımız olaylar bizi etkilediyse rüyalarımızda bu olaylarla ilgili şeyler görürüz. Mesela bir arkadaşımızla küstüğümüz zaman onu gerçekten seviyor ve üzülüyorsak onu rüyamızda görürüz.

4. Aile büyüklerinizin çocukken kurdukları hayalleri öğrenip yazınız. Arkadaşlarınızın notları ile kendi notlarınızı karşılaştırınız.

Babama benim yaşlarımdayken en büyük hayalin neydi diye sorduğumda o spor ayakkabı olduğunu söyledi. Çok şaşırdım ve anneme sordum. Oda kırmızı bir elbiseyi bir arkadaşında gördüğünü ve çok istediğini söyledi. Daha sonra anlattı. Bizim zamanımızda sizin gibi her şeye sahip olamıyorduk. Ayakkabı almak bile güçtü. Çünkü halk yoksuldu dedi.

5. Arkadaşlarımıza hoşlanmayacakları şakaları niçin yapmamalıyız? Yazınız.

Arkadaşlarımıza hoşlanmadıkları türden şakalar yaparsak aramız bozulabilir. Onlar bize kızıp kötü sözler söylerse güzel dostluğumuz bozulabilir. Hem onları üzecek şakaları yapmaya hiçbirimizin hakkı yok. Güzel bir dostluk bu kötü şakalar nedeniyle bitebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.