Hayal gücünün ve insan zekasının teknolojik ürünlerin ortaya çıkmasında, sizce nasıl bir etkisi olabilir?

Hayatımızda yer alan her buluş ve icat bir zamanların hayaliydi. En üstün varlık olan insandaki hayal gücü ve zeka bir araya geldiğinde günümüz teknolojisine ulaşılabildi. İnsan öyle bir zekaya sahip ki gelecek yıllarda daha nasıl teknolojik ürünler yapabileceğini şimdiden kestirmek zor.

Bir zamanlar televizyonun icadı ile insanlar şaşkına dönmüşler ve dünyanın sonun geldiğini düşünmüşlerdir. Hatta bir filmde geçen sahnede şöyle bir diyalog vardı.

Biz Zeki Müren’i izliyoruz ya oda bizi görüyor mu? Bu aslında bugün çok komik bir soru gibi gelse bile insanlar bunu da bir şekilde başardılar. Artık bilgisayarlarda, televizyonlarda ve cep telefonlarında yer alan kameralar sayesinde izlediğimiz kişide bizi görebiliyor. Teknolojik bir gelişme olan görüntülü konuşma son yıllarda hayatımızdaki yerini de aldı.

İnsanların hayalleri ve düşünceleri oldukça geniş. Uçmak bir zamanlar bizler için hayal iken şimdilerde ses hızında ilerleyebilen uçaklar ile uçabiliyoruz. Hatta dünyadan başka bir yer yok düşüncesi insanın uzaya ayak basması ile tamamen son buldu.
zeka
Konumuza dönecek olursak

Hayallerimiz ne kadar genişlerse ve düşünürsek yapacağımız icada o kadar gelişim katarız. Şöyle olsa, bu da olsa derken o zaman için en iyisini yaparız. Bilim adamları önce hayal etmişler ve zekalarını kullanarak bunları uygulamaya geçirmişlerdir. Eğer hayallerimiz olmasa birşey üretemez ve keşfedemezdik. İşte bu nedenlerden dolayı zeka ve hayal gücü bir bütündür.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.