hayalimdeki evle ilgili kompozisyon

Hayalimde öyle bir ev var ki bunu anlata anlata bitiremem. Öğretmenimizde hazır hayalinizdeki evi anlatan bir kompozisyon yazın demişken bunu anlatma fırsatı buldum. İşte benim hayalimdeki ev.

Öyle bir evim olsun isterdim ki birçok balkonu olsun. Bu balkonların her biri farklı dünyaları göstersin. Örneğin ön balkonu maldivlerdeki masmavi denizi ve yemyeşil palmiye ağaçlarını gösterirken arka balkonuna çıktığımda everest tepesinin karlarını elimle tutabilecek kadar yakından göreyim.

Yada benim evim uzayda olsa ve dünyayı izlesem. Pencere kenarında oturup dünyanın ışıltısını görsem hiç fena olmazdı. Evimin büyük odaları olsun ve kocaman bir televizyonu olsun isterdim. Bu televizyonun karşısındaki büyük kanepede uzanıp Galatasarayın maçlarını keyifle izlemeyi dilerdim.

Evimde genellikle yalnız olmayı fakat ihtiyaç duyacağım herşeyinde ev içerisinde olmasını dilerdim. Hiç evden çıkmasam ve dünyayı buradan izlesem benim için yeterli olurdu. Tabi kocaman bir havuzu, türk hamamlarına benzer bir banyosu olmazsa olmazlarımdandır benim.

Bu evin devasa bir bahçesi olsun ve bu bahçede birçok yaban hayvanı yaşasın isterdim. Sabah balkonda çayımı içerken bir aslanın evin önünden geçişini pür dikkat gözlemlerdim. Ne kadar güzel ve eğlenceli bir ev olurdu. İşte benim hayalimdeki ev böyle.

Peki sizin hayalinizdeki ev nasıl?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.