Hayalimdeki toplumu anlatan kompozisyon

Bugünkü kompozisyon yazımızın konusu hayalimdeki toplum. Herkesin hayalleri farklıdır. İlerde bir gün görmek istediğim toplumda ilk olarak eşitliğin adaletin olduğu bir toplum isterim. Herkesin birbirinden günümüzdeki gibi çekinip kaçmadığı yardıma ihtiyacı olana yardım eden ,sevgiye şefkate ihtiyacı olana en hızlı şekilde koşan bir toplum olsun isterim.

Benim hayalimdeki toplumda kötülere yer yok. Herkes mükemmel herkes dört dörtlük. Hırsızlık yapan ,kapkaççılık yapan, suç işleyen insanların olduğu bir toplum değil de kavga gürültünün olmadığı, insanlar gruplar halinde eğlendiği parkların bahçelerin yeşilliklerin üstünde çocukların rahatça oyun oynayabildiği bir toplum olsa çok güzel olur.

Aile içinde sevgi saygı hoşgörünün olduğu ,çocukların kadınların da insan olduğu unutulmadığı bir dünya olsa güzel olmaz mı. Bazı toplumlarda hala bunun örneklerine ne yazık ki rastlayamıyoruz. Hala daha kadına şiddet uygulayan bir toplum günümüzde varlığını sürdürmekte.

Herkesin toplum anlayışı farklıdır. Benim hayalim böyleyken senin toplum hayallerinde bunlara yer olmayabilir. Önemli olan yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek ortamı refaha huzura kavuşturmaktır. Bunun içinde ne yapılması gerekiyorsa bir an evvel yapılmalı hayallerde kalmamalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.