Hayalinizdeki en güzel araştırma nedir?

Benim hayalimdeki en güzel araştırma uzayın incelenmesidir. Uzayda var olan birçok gezegende yaşamın olup olmadığı ve dünyanın uzaydan nasıl göründüğünü incelemek isterdim. Eğer başka gezegenlerde hayat olmasa yada insanlar için faydalı birşeyler olmasa neden o gezegenler yaratıldı ki?

Yaratan bize bu kadar teknoloji vermez ve uzaya gidemezdik. Yaşamın dünyadan ibaret olduğunu düşünür ve inceleme fırsatı bulamazdık. Bize bu teknoloji verildiyse ve uzay sonsuz büyüklükteyse mutlaka bizler için birşeyler oralarda olmalı. Uzaya gidecek kadar bilgili olmasak ve dünya dışına çıkamasak kim böyle bir hayale kapılırdı ki? Hem neden yaradan bunca zahmete girerdi ki?

Mutlaka aradığımız soruların cevapları uzayda olmalı. Bu nedenle bize teknoloji ve bilim verildi ki aradığımız cevapları bulabilelim. Belki de uzayda bizden başka yaşayan canlılar bile vardır. Sadece birbirimizi bulmamız an meselesi gibi birşeydir.

Bir astronot olup uzaya gitmek ve gezegenleri görmek belkide çağrılarıma cevap verecek birilerini bulmak hiçte zor olmazdı. Benim hayalimdeki en güzel araştırma uzaya gidip oralarda araştırma yapmaktır ya sizin ki?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.