Hayalsiz insan kanatsız kuşa benzer kompozisyon

İnsanı hayalleri hayatta tutar. Hayalsiz bir yaşam insan için neredeyse kaçınılmazdır. Bu nedenle hayalsiz insan kanatsız kuşa benzer derler. Hayallerimiz bir nevi bizim gelecek planlarımızdır. Çünkü hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışır ve emek veririz. Aksi halde hiçbir hayalimiz yoksa hiç bir hedefimizde yoktur.

Hedefi olmayan insanlar ise tembellik yaparak hayatlarını boş boş geçirirler. İnsanlar hayalleri olmadıkça yaşamlarında sürüklenir dururlar. Şöyle düşünün şimdi okulda okuyorsunuz ancak hiçbir hedefiniz yok. Ne bir doktor olmayı nede öğretmen olmayı düşünüyorsunuz. İşte bu durumda boşversene okumasam da olur cümlesi hemen çıkıverir ağzından. Okusanız bile derslerinize çalışmaz hiç emek vermezsiniz. Sınavlarınızda başarısız olur okuldan kısa süre içerisinde soğursunuz.

Hayallerimiz bizi hayatta tutar. Hayattan zevk almamızı sağlar. Okuyup iyi bir meslek edinip emekliliğin tadını hayal ettiğimiz bir dağ köyünde yada deniz kenarında yaşayarak geçirmek herkesin ortak hayalidir. İşte bunların olması için elimizden gelen herşeyi yaparız.

Üniversite okumak bizler için birer hayaldir. Bunun için okuruz çabalarız sürekli ders çalışır kendimizi sınava hazırlarız. Eğer böyle bir hayalimiz olmasa biz motive olamayıp bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanamayız. Bu nedenle hayallerin motivasyonda önemi oldukça büyüktür.

Hayallerimiz ile ilgili bazı önemli sözler;

İnsanoğlunun yapabilecekleri hayal ettikleri ile sınırlıdır.


Küçük hayaller bir insanın yüreğini harekete geçiremez


Hayal kurmak, hayatınızın her gecesinde sessizce ve güvenlice bir çılgın olmanıza izin verir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.